Bar Luca in Milaan, ontworpen door Wes Anderson

Het Londense Design Museum brengt eind november een tentoonstelling met objecten en schetsen uit de archieven van de Amerikaanse filmregisseur Wes Anderson, bekend van kleurrijke, fraai vormgegeven speelfilms als Grand Budapest Hotel en The French Dispatch.

Anderson maakte meer films in die eigen, kenmerkende stijl maar The Grand Budapest Hotel, over de bitterzoete avonturen van hotelconciërge monsieur Gustave, zette als stijlstatement toch wel de toon.
Door de kleuren in Andersons filmwereld: het roze, het scharlakenrood, de paarse piccolokostuums. Maar ook door de strakke symmetrie in het beeld, de eigenaardige karakters en heimwee naar de gloriedagen van de Alpenhotels, toen er nog sneeuw viel en telefoons nog draaischijven hadden. Dit zijn een paar van die plekken waar regisseur Wes Anderson inspiratie uit putte (of andersom).

Hotel Belvédère aan de Furkapas is een ware ‘Wes-plek’.
Het werd gesloten omdat van het uitzicht, de machtige Rhônegletsjer, weinig meer over is.
Tot de grandeurhotels in Midden-Europa die het woelen van de tijd hebben doorstaan, behoort zeker het Corinthia in Boedapest. In dat hotel uit 1896 heeft Wes Anderson inspiratie opgedaan voor zijn The Grand Budapest Hotel.
De Dresdner Molkerei stond model voor de patisserie van Agatha in The Grand Budapest Motel.